Celkem deset hokejových týmů tvořené příslušníky HZS ČR téměř z celé republiky se potkalo ve dnech 21. a 22. listopadu v Plzeňské ICE Aréně v rámci Přeboru HZS ČR v ledním hokeji.

Díky úsilí České hasičské sportovní federace, sportovního svazu hasičů z. s., Hasičského sportovního klubu Plzeň, z. s., příslušníků HZS Plzeňského kraje ÚO Plzeň a podpoře partnerů sportovního klubu se mohl realizovat hasičský hokejový turnaj o bohaté ceny.

Hokejová hala ICE Aréna v Plzni nabízí dvě ledové plochy, a proto se mohly v jednom okamžiku hrát souběžně dva hokejové zápasy. Turnaj díky tomu nabrala správnou rychlost a dynamiku. Týmy byly rozlosovány do dvou herních skupin s časovou dotací 2 x 10 minut na zápas.

Skupina A Skupina B
Tým A 1   HZS hl. města Prahy Tým B 1   HZS Plzeňského kraje B
Tým A 2   HZS Plzeňského kraje A Tým B 2   HZS Karlovarského kraje
Tým A 3   HZS Pardubického kraje Tým B 3   HZS Jihomoravského kraje
Tým A 4   HZS Olomouckého kraje Tým B 4   HZS Královehradeckého kraje
Tým A 5   HZS Ústeckého kraje Tým B 5   HZS Moravskoslezského kraje

Během prvního dne se systémem zápasu každý s každým ve skupině, týmy rozdělily dle umístění do herního pavouka pro následující den. Druhý hrací den se pak hrálo o celkové umístění a časové dotace byla prodloužena na 2 x 15 min. čistého času a opravdu se bylo na co koukat. Výkony některých hokejových týmů i jednotlivců si nezadaly s výkony „profesionálních“ hráčů.

O třetí místo se na konec utkal hokejový tým z HZS Moravskoslezského kraje a HZS Královehradeckého kraje, kde po vyrovnaném výkonu nakonec zvítězil tým z Ostravy. Finálový zápas pak pro sebe rozhodl svým výkonem velmi zkušený tým HZS Ústeckého kraje, který porazil hasiče z HZS Olomouckého kraje.

Celkové pořadí Přeboru HZS ČR v ledním hokeji.

Celkové pořadí Hokejový tým
1. HZS Ústeckého kraje
2. HZS Olomouckého kraje
3. HZS Moravskoslezského kraje
4. HZS Královéhradeckého kraje
5. HZS Plzeňského kraje „A“
6. HZS Jihomoravského kraje
7. HZS hl. města Prahy
8. HZS Karlovarského kraje
9. HZS Pardubického kraje
10. HZS Plzeňského kraje „B“

 

Mimo celkové umístění se udílely i ceny pro individuální hráčské výkony.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Antonín Mužík z HZS Moravskoslezského kraje, který v šesti zápasech „pustil“ pouhých 10 gólů, což je v průměru 1,67 gólu na zápas.

Nejlepším střelcem turnaje a zároveň nejlepším střelcem reprezentujícím i HZS Plzeňského kraje se stal Jan Karbulka (HZS PLK ÚO Rokycany) s 15 brankami nastřílenými v 5 zápasech.

Jako nejlepší brankář HZS Plzeňského kraje byl vyhodnocen Tomáš Hrdlička (HZS PLK ÚO Domažlice).

Ceny účastníkům Přeboru HZS ČR v ledním hokeji předali zástupci vedení HZS Plzeňského kraje plk. Ing. Martin Toman – náměstek krajského ředitele pro prevenci a civilní nouzové plánování a plk. Ing. Pavel Musil – ředitel územního odboru Plzeň. Dále ceny předával radní pro oblast sportu Magistrátu města Plzně pan Ing. Tomáš Morávek, místostarostové Městského obvodu Plzeň 1 pan Mgr. Miroslav Šuba a pan Jiří Uhlík MBA a zástupci partnerů turnaje. Za Autosalon Šmucler paní Bc. Alena Langmajerová a za firmu PRESENT Print paní Mgr. Eva Hašková.

Je na místě velmi poděkovat všem partnerům Hasičského sportovního klubu Plzeň, z. s. a sponzorům hokejové turnaje, bez kterých by se tato akce nedala v tomto rozsahu a kvalitě uspořádat. Konkrétně se jedná o společnosti:

Plzeňský Prazdroj, a. s., Bohemia SEKT, s. r. o., GLOBUS hypermarket Chotíkov, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Hasičská vzájemná pojišťovna, a. s., Pletiva Dobrý a Urbánek s. r. o., Plzeňská teplárenská, a. s., DSD Metal Plus s. r. o., Tůma Aerospace s. r. o., Požární bezpečnost staveb s. r. o., Autosalon Šmucler s. r. o., Jan Benda – požární služby, DOOSAN Škoda Power s. r. o., Ryspol s. r. o., GoodPRO s. r. o. a společnost Norde finacial GROUP.

Zároveň velké poděkování patří vedení a zaměstnancům ICE Areny Plzeň, kteří poskytli své prostory a zázemí pro tuto akci.

Jak tento článek tak i další články z organizovaných sportovních akcí naleznete také na našich Facebookových stránkách: