Devátý ročník MČR v disciplínách TFA je již minulostí.

Na start se letos postavilo na plzeňském náměstí Republiky 78 závodníků z celé ČR.

Slavnostní zahájení soutěže přišli podpořit senátoři a poslanci Parlamentu České republiky v čele s předsedou Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny PČR Radkem Kotenem. Dále také představitelé Plzeňského kraje a města Plzně. Nesměli chybět ani hosté z řad IZS, bývalých příslušníků HZS Plzeňského kraje a zástupců HZS jednotlivých krajů České Republiky.

Akce se konala pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda a primátora města Plzně a poslance parlamentu ČR Martina Baxy.

Úvodní slovo patřilo generálnímu řediteli HZS ČR, generál majoru Drahoslavu Rybovi, který závodníkům popřál mnoho zdaru v soutěži a tím celé Mistrovství ČR v disciplínách TFA zahájil.

Celé sportovní klání probíhalo podle přesného časového rozpisu, díky němuž závodníci věděli, v kolik hodin se postaví na start jednotlivých disciplín.

Startovní listina byla sestavena dle výsledků jednotlivých závodníků v Českém poháru TFA a to tak, že ti s nejlepšími výsledky nastupovali až na konci startovního pole. Do posledních okamžiků tedy nebylo jisté, zda favorité soutěže potvrdí svoji dominanci.

Velké překvapení se ale nakonec nekonalo.

V kategorii A (18 – 34 let) zvítězil Michal Brousil z HZS Jihočeského Kraje, na druhé pozici se umístil Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje a třetím nejúspěšnějším závodníkem této kategorie je Petr Plaček z HZS Pardubického kraje.

I kategorie C (45 a více) let zná své vítěze. Jako první se umístil Daniel Kouřil z HZS SŽDC Česká Třebová, druhé místo patří Zdeňku Vránovi HZS Libereckého kraje a třetím byl domácí Martin Provazník z HZS Plzeňského kraje.

V kategorii B (35 – 44 let) ovládl Jaroslav Hanzel z HZS Moravskoslezského kraje, na druhém místě skončil David Kubiš z HZS Jihočeského kraje a třetí příčku obsadil Martin Plšek z HZS Olomouckého kraje.

Poslední kategorií byla družstva. V této kategorii zvítězili závodníci HZS Jihočeského kraje, kteří svým výkonem dovršili „zlatý hattrick“, neboť jejich družstvo se stalo mistry České republiky již potřetí. Druhá příčkabyla obsazena týmem HZS Pardubického kraje a na třetí místo dosáhli zástupci HZS Moravskoslezského kraje.

Kompletní výsledky naleznete na adrese: https://tfa.hzscr.cz/mcr/vysledky.php

Další informace o soutěži jsou k dispozici na webu: https://tfa.hzspk.cz/

Velký dík patří všem, kteří se na pořádání MČR v TFA podíleli.

Pořadatelé:

Generální partneři:

Mediální partneři:

Partneři:

Akka TechnologiesALTEL CzechAutocentrum Jan ŠmuclerBiskupství plzeňskéBohemia SektČSOBD.S.D.METALFirefighting TechnologyHAKA FrameHAPPY ENDHaricomHasičská vzájemná pojišťovnaHUDYJan Benda – požární službyLithiumLUING PYREXPletiva DobrýPlzeňská teplárenskáPlzeňský PrazdrojPožární bezpečnost stavebPRESENT print & promotionRamirentRCS KladnoRenoplastTECHSPORTTHT PoličkaWISS CzechZZMV