Ve dnech 12. a 13. června se na centrální hasičské stanici v Plzni na Košutce a následně na atletickém stadionu města Plzně konala krajská soutěž HZS Plzeňského kraje v požárním sportu družstev.

Na startu se objevilo celkem 7 soutěžních družstev, které tvořili příslušníci z územních odboru a stanic HZS Plzeňského kraje a soutěžní družstvo HZS podniku Správy železnic jednotky Plzeň.

Individuální disciplíny, výstup na cvičnou věž a běh na 100 metrů s překážkami ovládl, svými skvělými výkony Milan Netrval z týmu Dukla Přeštice, který byl tedy rovněž vítězem požárního dvojboje

Následně druhý soutěžní den (čtvrtek 13.6) probíhaly na městském atletickém stadionu Škody Plzeň ve Skvrňanech kolektivní disciplíny – štafety 4 x 100 m a požární útoky družstev. Počasí trošku testovalo připravenost pořadatelů a odolnost závodníků, kdy od rána na stadionu silně pršelo.

Štafety 4 x 100 m byly ozdobeny přímým soubojem družstev ÚO Domažlice a ÚO Plzeň. Tento souboj nakonec ovládla štafeta ÚO Domažlice, která časem 59:44 s těsně zvítězila před štafetou ÚO Plzeň – dosažený čas 60:09 s. Na třetím místě se umístila štafeta ÚO Plzeň HS Přeštice – tzvn. DUKLA Přeštice s časem 65:22 s. V královské disciplíně požární útok vyhrálo časem 24:19 s družstvo Dukly Přeštice, před týmem ÚO Domažlice s časem 24,27 s. Na třetím místě v požárním útoku skončilo družstvo ÚO Plzeň časem 25,73 s, kdy o jednu setinu porazili tým HZSP Správy železnic JPO Plzeň s dosaženým časem 25,74 s.

Celkově letošní krajskou soutěž vyhrálo družstvo ÚO Domažlice, které na stupních vítězů doplnili druzí hasiči z ÚO Plzně a třetí sportovci z Dukly Přeštice.                                 

Kompletní FOTOGALERIE