Na centrální hasičské stanici v Plzni na Košutce s v pátek 24. května konal již 34. ročník Memoriálu Milana Kružíka v požárním dvojboji. I přes nepříznivé deštivé počasí byla hojná účast závodníků a na start se postavilo 94 sportovců. Slabý déšť skrápěl areál téměř po celý průběh disciplíny výstup do 4. podlaží cvičné věže, což mělo i vliv na výkony závodníků. Vítězství na věži si, v kategorii do 35 let (čas 14:74 s) odvezl do Moravskoslezského kraje Daniel Klvaňa a v kategorii nad 35 let byl nejrychlejším závodníkem Lukáš Hons z kraje Vysočina s časem 15:31s. Počasí se během druhé disciplíny, běh na 100 m s překážkami, umoudřilo a déšť ustal. Nejrychlejším závodníkem na mokré trati, v kategorii do 35 let, byl domácí závodník Dominik Soukup z SDH Žebnice s časem 16:03s. V kategorii nad 35 let vyhrál „Stovku“ taktéž domácí soutěžící Jindřich Harasimovič s časem 17:15s. Po odběhnutí posledního pokusu závodu se již všichni snažili schovat pod střechu a závěrečné vyhodnocení závodu tak probíhalo v garážích hasičské stanice Košutka.

Vítězem požárního dvojboje, v kategorii do 35 let, se stal Daniel Klvaňa z Moravskoslezského kraje za čas 31:33 s a v kategorii nad 35 let vyhrál dvojboj, k radosti pořadatelů, domácí Jindra Harasimovič s časem 32:74 s. Výsledky soutěže na: https://dvojboj.hzscr.cz/plzen24/vysledky.php?disc=0&kateg=0

 Jsme rádi, že si každoročně najdou cestu do Plzně, na tento tradiční závod požárního sportu, nejen závodníci z celé České republiky, ale i rodina a kamarádi Milana Kružíka.

Poděkovaní patří partnerům a sponzorům Hasičského sportovního klubu Plzeň, který soutěž pořádal. Jedná se o tyto společnosti: Plzeňský Prazdroj, Bohemia Sekt, hypermarket Globus Chotíkov, ZPMV, HVP, Jan Benda požární služby, Tůma Aerospace, NFG, Plzeňská teplárenská, Good PRO, Ploty Dobrý, PBS, Present Print, Doosan Škoda Power.

Všechny fotky naleznete ZDE